V SMOTRA 2010

V „Smotra kratke video forme – festivalternativnogfilmavidea –AVIfest“

Velika sala / Multimedijalna sala (21 h), KIC Podgorica, 5 i 6. jun 2010.

    1. Jun 2010.

    Multimedijalna sala:

    20:00 – “Savremeni umjetnički video” – predavanje, mr Dragan Živančević

    Velika sala:

    21:00 – Svečano otvarnje festivala. Tradicionalno, prigodnom besjedom, festival otvara Dragan Šomi Roganović, legenda grada

    21: 15 – Projekcija selektiranih radova domaćih autora:

    1. Aleksandar Ostojić … Manjine (2:37)
    2. Ivo Lacmanović … Tačno u 10 (13:00)
    3. Igor Perović … Pokret (0:59)
    4. Gordana Nikač … Kjoere min sØster, Eva (2:50)
    5. Mišo Joskić … Gazda (13:48)
    6. Bojana Radulović, Miljan Ivanović, Milena Vukmirović … XXX yu (00:38)
    7. Ivan Knežević … Još Oklopa (6:36)
    8. Milada Milačić … Trenutak (00:17)
    9. Milo Radonjić … Diva (5:02)
    10. Nemanja Bečanović … Around the world in 80 frames (00:08)
    11. Milutin Darić Daka … Od šetača do Džeka (7:47)
    12. Dušanka Seratlić i Lidija Rabrenović … Home is where your H is (3:15)
    13. Katja Vojejkova … Dream (9:00)
    14. Aleksandar Novović i Nikola Mugoša … Snickers Village (3:35)
    15. Nevena Matijević … Bez naslova (2:45)
    16. Dušica Ivetić … Kako u debelo uho zabosti lepu reč (4:37)
    17. Slobodanka Rićko Mićunović … Last seconds between me and my soul (00:59)
    18. Srđan Stanojević … Sumnja (4:00)
    19. Filip Đorđević … Petak trinaesti (5:39)
    20. Davor Klisić … Svi ćemo da umremo (5:00)
    21. Radovan Bogojević … Drugi svjetski rat – neispričana priča (2:19)
    22. Gojko Berkuljan … Pauze za kafu (5:15)

     

    1. jun, 2010.

    Multimedijalna sala:

    20:00 – “Veče Baneta Bastaća” . projekcija kratkih dokumentranih filmova legendarnog crnogorskog režisera. Priredio: Vero Begović, filmski urednik KIC-a

    1. Devesto ruku (1964) … (17:04)
    2. Selo Tijane (1960) … (12:00)
    3. Dom kraj mora (14:00)

     

    Velika sala:

    21:00 – Svečano uručenje nagrade publike, statua “Zlatni vrabac” za najbolji domaći film

    21:15 – Projekcija selektiranih radova inostranih autora:

    1. Philippe Rouy … Cheval mora (3:55)
    2. Milan Zulić … White dance (8:00)
    3. Marrianna i Daniel O′ Reilly … Longbridge (15:00)
    4. Aleksandra Obradović … Tuširanje (0:58)
    5. Petar Pašić … E-pigs (15:00)
    6. Boris Greiner … Novembar (8:20)
    7. Jurij Meden … Tree again…and again (and three birds) (3:00)
    8. Patric Bergeron (Looploop) (5:00)
    9. Jan Cvitkovič … Vem (7:00)
    10. Stina Pehrsdotter … Beat eat (3:00)
    11. Marko Ubović … Hajde da se igramo (5:00)
    12. James Shilton … Lost & found (3:09)
    13. Irena Paskali … East t(w)o West (4:00)
    14. Ivan Francuski … Stop rew play (5:23)

     

    Producent: Bojana Radulović; Vizuelni identitet; Nikola Kalezić; Montaža video meatrijala: Srđa Stanojević; PR Festivala: Dragana Tripković.

    Festival pomoglo: Ministarstvo Kulture Crne Gore. Sponzori: Vapor, Metropolis, Plantaže 13. jul, Hotel Keto, Montecco, RTV Atlas