VI SMOTRA 2011

VI „Smotra kratke video forme – festivalternativnogfilmavidea –AVIfest“

Velika sala / Multimedijalna sala/ Dodest, KIC Podgorica, 3, 4 i 5. jun 2011.

Petak, 3. jun 

– 19:00 – sala Dodest –- program “Retrovizor” ( projekcija filmova domaćih autora, iz perioda od 1960 – 1980). Filmovi Velimira Stojanovića. Urednik programa: Vero Begović.

21:00 – krov –  svečano otvaranje ; 21:15 h  – Program “Short Out” – Predstavljanje francuske filmske organizacije ART Park. (Andrea A. Stuart i Armanda Chollat-Namy)

– 22:00 – krov – No DJ Party

Subota,  4. jun.

17:30 – multimedijalna sala – program „Short Out” – Eksperimentalni film u bivšoj Jugoslaviji od 1951. do 1991. godine, slovenački experimentalni film i scena alternativnog filma u Sloveniji. (direktor slovenačke kinoteke Jurij Meden)

19:00 – sala Dodest – program “ Videografija Regiona” – Predstavljanje internacionalnog video festivala, Videomedeja, Novi Sad. (prof. mr Dragan Živančević)

– 22:30 h – krov – program “Domaća selekcija” ( projekcija selektiranih radova domaćih autora)

  1. Danilo MarunovićRazmišlja li ko u NY o tebi, druže?! (10:00)
  2. Iva MandićNoćna mora (3:00)
  3. Dario Čupić Bez naziva (3:06)
  4. Stiven RadusGranice Bez Granica (10:01)
  5. Dušan KasalicaReconstruction (5:00)
  6. Marko GošovićNe pravite buku (2:38)
  7. Aleksandar OstojićAttempt (9:27)
  8. Bojana Radulović, Miljan VulovićFor all raped victims (0:30)
  9. Slobodanka Rićko MićunovićMemories (6:00)
  10. Dragan ŽivančevićHotel Montenegro (10:00)
  11. Radonjić NikolaDno Pivo Orchestra “Čekajući dileroa” (2:30)
  12. Ilija Brkanović i Marko GošovićČudesna sudbina Amilije S. Ičević (6:06)
  13. Marko Eraković … Shooting Sarah Tate (6:30)
  14. Gordana NikačAmor omnia vincit! (Ljubav će sve pobijediti!) (1:54) 

– 23:30 h – krov – No DJ Party

Nedjelja,  5. jun .2011. 

– 17:00 – multimedijalna sala – – program “Videografija Regiona” – predstavljanje beogradskog festivala Alternative film/video – festival Novog Filma i Videa (Milan Milosavljević)

-18:30 – sala Dodest – program “ Inostrana selekcija” ( projekcija selektiranih radova inostranih  autora pristiglih na konkurs )

  1. François Vogel (Francuska) … Terrains Glissants (Klizava zemlja) (10:00)
  2. Jun’ichiro Ishii (Francuska) … Butter Cow (6:28)
  3. Dénes Ruzsa (Mađarska) … +1° (1:57)
  4. Nenko Genov (Bugarska) … Čovjek koji drijema (Sleepyhead) (4:00)
  5. Multiflex (Srbija) … Majmun-banja (10:00)
  6. Marc Lahore (Francuska) … Sinhronizacija Krsitijana Bejla (Bale Lip Sync) (2:27)
  7. Alex Lora (Španija i SAD) … YYX (4:00)
  8. Milan Zulić (Srbija) … Pa-Pa Du-Du (2:10)
  9. Lewis Eizykman (Francuska) … Korisnici (Les Conviviaux)
  10. Michalis Lygkairis (Grčka) … Za dva minuta (In Two Minutes) (2:00)

                     

– 20:00 – krov – program „Crnogorska muzička alternativa” – Naši talasi – vašima u susret (muzika iz kompjutera) 20:00 – 21:00, Demodemolls 21:30 – 22.30  i  Autogeni trening 22:30 – 24:00.

– 21:00 – krov – svečano uručenje nagrada publike i stučnog žirija za najbolje filmove

Festival pomoglo: Ministarstvo kulture Crne Gore, Francuski Kulturni Centar – Podgorica. Sponzori: Metropolis, Hotel City, Studio mouse, Vijesti, Antena M.

Stručni žiri festivala: Branko Baletić, direktor Crnogorske kinoteke, janko Ljumović, dirktor CNP-a, Balša Brković, književnik, Ana Vukotić, reditelj i Igor Rakčević, predsjednik ULUCG.

Dizajn štampanog materijala: Basium Studio; Montaža: Srđa Stanojević; Prevod sa engleskog: Miloš Marović; Festival tradicionalo otvorio: Dragan Šomi Roganović; Štampa: Studio Mouse