PROGRAM 13. SMOTRE KRATKE VIDEO FORME – FESTIVALALTERNATIVNOGFILMAVIDEA

Posted on

Program 13. Smotre kratke video forme – festivalternativnogfilmavidea – AVIFest, 2018, KIC Podgorica

• Subota, 22. decembar

-18:00 h – multimedijalna sala – Videografija regiona – Kinoklub Zagreb; predstavlja Tomislav Šoban, predsjednik

Slavljenička projekcija Kinokluba Zagreb (1928 – 2018)

‘Kinoklub Zagreb slavi 90 godina’- promo spot – 0:30
‘Klub kinokamatera i njihova svrha’ – Maksimilijan Paspa – 10′
‘K3 ili čisto nebo bez oblaka’ – Mihovil Pansini – 2′
‘Kariokineza’ – Zlatko Heidler – 4′
‘Frame Fragmenti’ – Dalija Dozet – 2′
‘Dani preživjelog ratnika’ – Vedran Šamanović – 1′
‘In Continuo’ – Iva Gavrilović – 7′
‘Charlie, volim te’ – Miro Manojlović – 5:30
‘The Surgeon’ – Sunčica Ana Veldić – 2 ‘
‘Dota’ – Petra Zlonoga – 4:30
‘Kartografer’ – Daria Blažević – 6′
‘Prijelaz’ – Vedran Šuvar – 9:30

(trajanje: 56 min)

– 20:00 h – multimedijalna sala – Zvanična selekcija XIII Smotre kratke video forme – AVIFest, 2018, filmovi domaćih autora:

1. Kriza Čitanja (1:08) Toona (Tina Kuzman i Una Jovović)
2. Ogledalo (12:03) Milan Tatar
3. FORESTS – The best-kept secrets of Montenegro (2 :28) Ilija Perić/CZIP
4. Force Vitale (4:41) Pierre-Luc Vaillancourt
5. The Great Flood: Reconstruction Time Again (2:30) Damir Murseljević
6. U šetnji po prašini (5:43) Milo Bešović
7. Antonio Sanchez i Kurvini Sinovi – Prekovremeni smrad (2:58) Marko Gošović
8. Ada (5:12) Danilo Pendo
9. Rutina (00:55) Ksenija Šćepanović i Ivana Vujović
10. Rudolf/ Desperado (4:41) Mladen Ivanović
11. Rasti, mala, rasti! (3:00) Svetozar Nikočević Kika
12. Der Zivilisation (1:01) Tina Kuzman
13. Krystal (10:50) Jelena Živković
14. Ekološki (1:15) Vladan Đurišić
(trajanje 56 min)

• Nedelja, 23. decembar

– 17:00 Video čaj u 17 – Mediteranski vrt, Gorica

– 18:00 h – multimedijalna sala – Regionalni program: “Jugoslovenska Video Avijacija”:

1. Tišina (17:40) Jovana Avramović – Srbija
2. “Gen Z Diary” (6:28) Borjan Stojkov – Makedonija
3. Mogu sam (16:33) Nikola Polić – Srbija
4. No Image (6:08) Milorad Milatović – Crna Gora
5. Peti kat lijevo (15:00) Renata Lučić- Hrvatska
6. Glad (14:47) Tamara Todorovic – Srbija
7. U sjećanje na ljeto što je prošlo (11:30) Luka Vlaho – Bosna i Hercegovina
8. Istorija napuštanja (31:42) Matjaž Jamnik – Slovenija
trajanje: (119 min)

– 21:00 h – multimedijalna sala – Inostrana selekcija

1. Films to Break Projectors (5 min) Iloobia / UK
2. IOTAPHI – Kids of Chaos (4 min) Gregoris Rentis / Greece
3. Ugly (12 min) Nikita Diakur / Germany
4. Run Rostam Run (11 min) Hossein Molayemi / Iran
5. Edge of Alchemy (19 min) Stacey Steers / USA
6. Baba & Sohn (5 min) Deniz Zagli / Germany
7. The film about thinking of lights by using cheap wine glass (3 min) Jun Kurosawa/ Japon
8. Granular Film – Beirut (6 min) Charles-André Coderre / Canada
(trajanje): 65min

Leave a Reply